Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Budapestnek érdemes lenne összefognia Béccsel és Pozsonnyal a 2028-as olimpiáért – mondta a Napi Gazdaságnak Nyúl Sándor, a TriGránit elnöke, aki a Budapesti Olimpiáért Mozgalom (BOM) egyik alapítója és kuratóriumának tagja
Pozsony és Bécs összefogása a 2028-as olimpiáért kézenfekvő lehet, ritka geopolitikai adottság, hogy három főváros ilyen közel van egymáshoz – közölte Nyúl Sándor TriGránit-elnök, a BOM egyik alapítója a Napi Gazdaság szerint.
A három város között Nyúl szerint gyorsvasúttal lehetne mozgatni a tömeget, és az sem jelentene problémát, hogy Magyarország az eurózónán kívül van, mert ahogy fogalmazott, "tizennégy év múlva vagy mi is az eurózónán belül leszünk, vagy nem lesz eurózóna". Hozzátette, az országhatáron belül is kihasználhatnánk a meglévő sportos bázisainkat, így szerepet kapna Szeged, Debrecen és Győr is.
Nyúl szerint 5000 milliárd forintba kerülne a rendezés, de a fejlesztések nagyjából 75 százalékára az ötkarikás játékoktól függetlenül is szükség van.
Azzal kapcsolatban, hogy Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke leszámolna a pazarlással és az olcsó olimpiáknak adna előnyt, Nyúl azt mondta, legyen csak minél több már meglévő, illetve ideiglenes, a játékok után elbontható helyszín. Ez szerinte egy jó irány, így kisebb városok is célkeresztbe kerülhetnek, mint például Budapest vagy Prága.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A politológus szerint az sem kizárt, hogy Orbán Viktorból egy ponton köztársasági elnököt csinálnak. Kéri Lászlóval Kacskovics Mihály Béla beszélgetett a Tiszáról, lehetséges buktatókról, Fideszről, kispártokról, lejáratásról.
A HVG tudósítója az oroszok által rakétával megsemmisített üzem mellől jelentkezett be.
A hajó bérleti díja egy hétre több mint egymillió forint.
Ókovács Szilveszter szerint az éneklés bizonytalan volt, számos hanghibát is felfedezett.