Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A jegybank azért kötelezte a 10 millió forintos bírság megfizetésére a Raiffeisent, mert a bank az évek óta létező szabályokat sértett, amikor ügyfeleinek díjat számolt fel a bankszámlakivonatok postai továbbításáért. A jogszabálysértések többségét ráadásul "folyamatokba építetten" követte el a pénzintézet - indokolt a Magyar Nemzeti Bank.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kedden közzétett határozatában tízmillió forintra bírságolta a Raiffeisen Bank Zrt.-t pénzforgalmi jogszabálysértések miatt - közölte a jegybank a honlapján kedden.
A hitelintézetnek a jogszabálysértéseket legkésőbb 2015. április 30-áig meg kell szüntetnie - derül ki az MNB közleményéből.
A jegybanki közlemény szerint az MNB megállapította, hogy a Raiffeisen Bank Zrt. megsértette a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról szóló törvény ügyfelek egyértelmű, pontos és ingyenes tájékoztatására, a hibás teljesítés esetén a fizetési számla eredeti állapotának helyreállítására, valamint a hatósági átutalások teljesítésére vonatkozó szabályait.
Kitérnek arra, hogy a bank megsértette továbbá a pénzforgalom lebonyolításáról szóló MNB-rendeletnek a fizetési megbízások érkeztetését és visszautasítását, az ügyfelek fizetési számláján a jóváírási értéknap alkalmazását, valamint a beérkező fizetési műveletek összegének az ügyfelek haladéktalan rendelkezésére bocsátását érintő előírásait.
Az MNB kedden közzétett határozatában kötelezte a hitelintézetet, hogy a pénzforgalmi törvényben és az MNB rendeletben foglaltaknak való megfelelés érdekében 2015. április 30-áig tegye meg a szükséges intézkedéseket, és azt követően folyamatosan biztosítsa a pénzforgalmi jogszabályok betartását.
Az MNB azt is előírta, hogy a hitelintézet legkésőbb 2015. június 15-éig adatok és dokumentumok beküldésével igazolja a szabálysértések megszüntetését.
Jogosulatlanul számítottak fel díjat
A jegybank azért kötelezte a 10 millió forintos bírság megfizetésére a hitelintézetet, mert a bank az évek óta változatlan tartalommal fennálló, a fogyasztókat védő szabályokat sértett, és a jogszabálysértések meghatározó többségét folyamatokba építetten követte el a pénzintézet.
A közlemény szerint a kiszabott bírságot jelentősen befolyásolta, hogy a törvény előírásai ellenére a hitelintézet fogyasztó és mikrovállalkozás ügyfelei részére a fizetési műveletek teljesítéséről meghatározott tájékoztató adatok ingyenes átadását legalább havonta egy alkalommal nem biztosította, ugyanis az utólagos tájékoztatás adatait tartalmazó bankszámlakivonat postai továbbításáért díjat számolt fel. Az évek óta fennálló jogosulatlan díjfelszámítás összességében a hitelintézet számára jelentős vagyoni előnyt eredményezett - olvasható a közleményben.
Kiemelték: az MNB a pénzforgalmi ellenőrzési tevékenység során kiemelten veszi figyelembe az ügyfelek jogainak megsértését, ezen belül a jogosulatlan díjfelszámítást, amely csökkenti az ügyfelek bizalmát a pénzforgalmi szolgáltatások és a készpénzmentes fizetési módok igénybevétele iránt.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Ezek után bármi megtörténhet, nem tudom, mi van a nagy hóhér fejében – vélekedett egyik munkácsi forrásunk.
Szerdán tűnt el egy kéthetes kisfiú Nagydorogon. A rendőrség már csak a gyerek holttestét találta meg.
A londoni nagykövetségen elsőbeosztotti státuszba került Németh Norbert – ez a pozíció elvileg a diplomáciai szakma egyik csúcsa.