Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Kétmillió forintra bírságolta a Közbeszerzési Döntőbizottság a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-t, miután bejegyzés nélküli céget nyilvánított nyertesnek egy tenderen. Az erről szóló határozat kedden került fel a Közbeszerzési Hatóság honlapjára.
A NIF még 2013-ban indított közbeszerzést az M86-os autópályához kapcsolódó, nettó 272 millió forintos keretösszegű régészeti feltárásra.
A nyertes - közös ajánlattevőként - az ArcheoGép Kft. és az Altamira Régészeti Kft. lett. Az egyik vesztes társaság, a Platina-Bau Zrt. azonban sem a cégnyilvántartásban, sem a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara nyilvántartásában nem találta az egyik nyertest, az Altamirát, ezért eljárást indított.
Előbb a KDB, majd a bíróság előtt folyt a vita arról, hogy az ajánlatkérőnek kötelessége volt-e a cégnyilvántartásban utánanézni, hogy az ajánlattevők létező cégek-e.
A Kúriát megjárt ügy úgy jutott vissza a KDB-hez, hogy a NIF-nek kötelessége lett volna utánanézni a cég létezésének, ezért a közbeszerzés érvénytelen lett, az ajánlatkérőt pedig 2 millió forintra bírságolta a Közbeszerzési Döntőbizottság.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?