Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A régiós devizákkal együtt erősödött szerdán a forint a bankközi devizakereskedelemben.
Az eurót délután négy órakor 304,07 forinton jegyezték, szemben a reggel hét órai 307,59 forinttal. Az árfolyam nap közben 303,57 és 307,81 forint között alakult. A dollárt délután 387,55 forinton jegyezték, míg kora reggel 287,76 forinton. A svájci frank jegyzése 285,35 forintra csökkent 288,11 forintról, a japán jené pedig 2,3692 forintra 2,3718 forintról.
Kedden este az eurót 307,55 forinton, a dollárt 286,92 forinton, a svájci frankot 287,63 forinton, a japán jent pedig 2,3706 forinton jegyezték.
Az euró gyengült szerdán, jegyzése a kora reggeli 1,0688 forintról 1,0563 forintra csökkent délutánra. Az eurót 12 éve az első alkalommal jegyezték 1,06 dollár alatt, a legalacsonyabb jegyzés 1,0557 dollár volt szerdán.
A forinthoz hasonlóan a régiós devizák is erősödtek szerdán az euróval szemben, a lengyel zloty 0,57 százalékkal, a cseh korona 0,10 százalékkal, a román lej pedig 0,05 százalékkal.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.