Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A legnagyobb magyarországi forintbefektető, a Franklin Templeton vagyonkezelő csoport portfóliójának fokozatos, normál piaci körülmények között zajló leépítése kedvező Magyarország számára – mondta Barcza György, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) vezérigazgatója szerdán az M1 csatornán.
Magyarország szépen lassan megszabadulhat attól a kockázattól, hogy az államadósság jelentős része egyetlen kézben összpontosul, hiszen több kisebb befektető veszi át a Templeton helyét – közölte Barcza György ÁKK-vezér a köztévében.
A Templeton 2000 milliárd forintos portfóliójának 20 százalékát már leépítette, de az első negyedév folyamatai alapján "ezzel semmi rossz nem történt", és várható is volt, hogy ez a nagybefektető csökkenti befektetéseinek összegét – mondta a vezérigazgató.
Hozzátette, nem változott a külföldi befektetők Magyarországgal kapcsolatos megítélése, amit a hozamcsökkenés, és az is megerősít, hogy a külföldi állomány az első negyedévben nőtt, vagyis más külföldi befektetők vásároltak a portfólióból.
Barcza György szerint a Templeton sem érdekelt maradék, 1600 milliárd forintos portfóliójának hirtelen leépítésében, piacra borításában, mert ez esetben az alapkezelő is veszítene annak értékén.
Felidézte, hogy a Templeton körülbelül 2000 milliárd forintnyi állampapírt vásárolt meg 2012-ben az akkori kiemelkedő, 7-9 százalékos hozamok mellett, így körülbelül 30 százalékos nyereséget realizált, ugyanakkor ukrán portfóliójában jelentős veszteségeket szenvedett el beragadt befektetéseivel, ezért most más piacokon, köztük a magyaron kell eladnia kisbefektetői kifizetése érdekében.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Az amerikai elnök békekötésre szólította fel a teheráni vezetést, ellenkező esetben sokkal nagyobb támadást helyezett kilátásba.
Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.
A Tisza Párt elnöke legújabb bejegyzésében kifejezetten a fideszeseket szólította meg.