Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Másfél milliárd forinttal maradhat több a magyar háziorvosok zsebében, ha az önkormányzatok eltörlik a rájuk vonatkozó helyi iparűzési adót - írja a Magyar Nemzet szombati számában.
A csütörtökön benyújtott adócsomag egyebek között tartalmazza, hogy az önkormányzatok a helyi iparűzési adó alól kedvezményt, mentességet adjanak a háziorvosoknak. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) számítása szerint ez mintegy 6300 háziorvost érint, a kedvezmény pedig évente elérheti a fejenkénti 200 ezer forintot - írja a Magyar Nemzet.
Selmeczi Kamill, a FAKOOSZ Alapellátó Orvosok Országos Szövetségének elnöke a lapnak elmondta, hogy az orvosok régóta küzdenek azért, hogy mentesüljenek a helyi iparűzési adó alól. A közteher eltörlésének gazdaságélénkítő szerepe lehet, és mivel a háziorvosok eddig állami, közszolgálati feladatot láttak el vállalkozóként, időszerű volt az adó megszüntetése - tette hozzá Selmeczi.
Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége elnöke úgy nyilatkozott a lapnak, hogy a kisebb településeken sem okozhat gondot az összeg kiesése, hiszen háziorvosonként 150-200 ezer forintról van szó, és felhívta a figyelmet arra, sok helyen most is az önkormányzat fizeti a rendelők fenntartási költségeit.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
1990 óta töltött be vezető szerepet.