Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az osztrák központi bank elnöke kategorikusan ellenzi a készpénzfizetés bármilyen formában való megtiltását. Ewald Nowotny szokásos éves sajtótájékoztatóján csütörtökön azt mondta, hogy egy ilyen tilalom szóba sem jöhet.
Május közepén Peter Bofinger, a würzburgi egyetem közgazdász professzora, a német "bölcsek tanácsának" a tagja szorgalmazta erőteljesen, hogy vessenek véget a készpénzfizetésnek, mert az szerinte anakronisztikus és felesleges. Az elképzelés támogatói azzal érvelnek, hogy ezzel gátat lehetne vetni az adóelkerülésnek, a fekete munkának, a drogkereskedelemnek és más illegális tevékenységeknek.
"Nem hiszek az ilyen fantazmagóriákban" – fogalmazott Nowotny.
Nem pártolja az ötletet a németek többsége sem. A YouGov közvéleménykutató intézet körkérdésére válaszolók háromnegyede ragaszkodik a készpénz fizetési eszközként való kötelező elfogadásának fenntartásához.
Dániában viszont azt tervezik, hogy előreláthatólag jövőre a kisüzletek és a kávéházak már nem fogadhatnak el bankjegyeket és érméket.
Ken Rogoff, a Harvard Egyetem professzora a készpénz fokozatos kivonását javasolja a forgalomból. A Nemzetközi Valutaalap egykori vezető közgazdásza a Handelsblattnak írt cikkben korábban kifejtette, hogy a készpénz kivezetésének első fázisában forgalomban maradnának a kis címletű bankjegyek.
"A készpénzforgalom negatív mellékjelenségei ugyanis szoros összefüggésben vannak a nagycímletű bankjegyekkel. Ha ezeket kivonjuk a forgalomból, máris nagy lépést tettünk előre az ügy érdekében. Ezek a bankjegyek biztosítják ugyanis az illegális tranzakciókhoz és az adóelkerüléshez szükséges anonimitást" – írta Rogoff.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Kenuzással indította 80 napos túráját Magyar Péter, elsőként Borsodba, a helyben kifejezetten erős Koncz Zsófia körzetébe látogatott el. A Tisza Párt elnökét kérdeztük evezés közben, a helyiekkel pedig a politikai megosztottságról és a választási esélyekről beszélgettünk. Videóriport.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.