Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Erősödött a forint a főbb devizákhoz képest a bankközi piacon hétfő reggelre péntek késő délutánhoz viszonyítva.
Hétfő reggel hatkor 1 euró 313,28 forintot ért a pénteki 313,36 forint után. A svájci frankot 299,98 forinton jegyezték reggel, míg pénteken 18 órakor 300,32 forinton állt.
A dollár is gyengült a forinttal szemben, a pénteki 276,36-ról 275,02-re. A japán jen jegyzése pedig a péntek esti 2,2518 forintról 2,2416 forintra süllyedt.
Az euró a péntek esti 1,1335 dollárról 1,1390 dollárra erősödött.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.