Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Több százezer családnak is szüksége lehet adókártyára a jövőben azért, mert január elsejétől kizárólag olyan gyerek után lehet igénybe venni családi adókedvezményt, akinek van adóazonosító jele – olvasható a szerdai Magyar Nemzetben.
A lap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal tájékoztatására hivatkozva azt írja, hogy a 2005 után született gyerekek automatikusan kaptak adóazonosító jelet, előtte viszont csak akkor adott ki ilyet a hatóság, ha külön kérte a szülő. Adókártya pedig csak a 2008 után születetteknek járt, bár náluk is lehettek kivételek.
Az adóhivatal a visszaélések elleni küzdelemmel indokolta a változtatást. A jövőben pontosabban nyomon követhető, hogy kik után akarják igénybe venni a családi adókedvezményt – írja a Magyar Nemzet.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
Magyar Péter sohasem fogja kimondani, hogy a Tisza liberális párt. Van viszont egy pártja mostanra négymilliós táborral. Ezt körberajzolni csak a szabadság színeivel lehet.