Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Jelentősen elmaradt a piaci várakozásoktól a Hyatt szállodalánc eredménye 2015 második negyedévében.
Az USA egyik legvagyonosabb családjának, a Pritzker-famíliának a tulajdonában lévő hotellánc adózás utáni nyeresége 40 millió dollárra - részvényenként 27 centre, az egyszeri tételeket nem számítva részvényenként 28 centre - csökkent a június 30-án zárult negyedévben.
Egy évvel korábban még 74 millió dolláros, azaz részvényenként 48 centes adózott nyereséget értek el. Az elemzők részvényenként 46 centes eredményt vártak.
A bevétel 4 százalékkal, 1,1 milliárd dollárra csökkent. Az eredmény közzététele után több mint 3 százalékot estek a Hyatt részvényei a New York-i tőzsdén.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Érdemi megtakarítást lehet elérni megfizethető, régi ingatlanban is alkalmazható okoseszközökkel. A csúcs a mindent integráló rendszer, bár ez inkább új otthonoknál célszerűbb.