Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
Trükkök sorát vethetik be a politikusok, hogy csak papíron kelljen választaniuk vezetői megbízásuk és gazdasági érdekeltségeik között – írja a HVG e heti száma.
Hogyan igazodnak Lázár János államtitkárai főnökük parancserejű kéréséhez, hogy „aki állami vezető lesz, az akkor teszi a legjobbat, ha megszabadul minden valós befolyást jelentő gazdasági érdekeltségétől”? – ez a kormányzati munka önértékelésével indult hét egyik nagy kérdése.
A „rákellenes hatású barackmagot” kínáló céget birtokló L. Simon László azt ígérte, szabadságáról visszatérve eleget tesz minisztere kérésének. Milyen megoldást választhat? Rokonokra szállnak a politikusi vállalkozások? – ezt járja körül a hetilap, amely táblázatot is közöl a miniszteri-államtitkári gazdasági érdekeltségekről.
Részletek a csütörtökön megjelenő HVG-ben.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Egyelőre nem világos, milyen ellencsapásra lehet képes Irán, ugyanakkor Donald Trump táborában is többen úgy látják, hogy Amerikának nem lett volna szabad belekeverednie ebbe a háborúba.
Többféle nézetben is rá lehet nézni az éppen közlekedő vonatokra.
A nemzetközileg elismert kutató 91 éves volt.
Érdemes lesz minél gyakrabban hidratálni és kerülni a tűző napot a déli órákban.