Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Az eurót reggel 7-kor 313,42 forinton jegyezték, tegnap este 6-kor még 312,36 forintnál járt az árfolyam.
Gyengült a forint a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi piacon péntek reggelre.
Hét órakor az eurót 313,42 forinton, a dollárt 281,56 forinton, a svájci frankot 289,94 forinton, a japán jent pedig 2,3607 forinton jegyezték. Csütörtök délután hat órakor az eurót még 312,36 forinton jegyezték.
Nyitó jegyzéséhez képest péntek reggelre az euró 0,18 százalékkal, a dollár 0,11 százalékkal, a frank 0,32 százalékkal, a jen pedig 0,81 százalékkal drágult.
Az euró napi szinten 0,06 százalékkal, 1,1130 dollárra erősödött péntek reggel hét órára. Napi legalacsonyabb jegyzése 1,1115, a legmagasabb pedig 1,1140 dollár volt.
A svájci frankkal szemben 0,10 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz, 1,0816 frankon forgott. A dollár árfolyama 0,13 százalékkal 0,9721 frankra gyengült.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A kormány minden eszközzel segítené a kedvenc cégeit, hogy Montenegróban is megrendelésekhez jussanak. A nagy kérdés: mindez mennyi adófizetői pénzbe kerül, és mennyi gazdasági haszna lesz.
A városvezetés azt kérte a lakosságtól, maradjanak otthon.
A magyar kormányfő bojkottálja, hogy Ukrajna megkezdhesse a felvételi tárgyalásokat az EU-val, ám most éppen szövetségese, az amerikai elnök szólítja fel, hogy adja fel a vétót, ami meglehetősen váratlan.
A korábbi hírek szerint az amerikai elnök azt kérte, hogy a magyar kormányfő ne blokkolja tovább Ukrajna EU-csatlakozását.