Járőrautónak álcázták a csempészautót

Harmincezer doboz csempészett cigarettát foglalt le egy járőrautónak álcázott terepjáróból a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Hodásznál a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

  • MTI MTI
Járőrautónak álcázták a csempészautót

A NAV nyíregyházi vám- és pénzügyőri igazgatóságának sajtóreferense, Dávid Zoltán a napokban történt esetről elmondta, a pénzügyőrök Mátészalkánál próbálták megállítani a NAV zöld járműveihez hasonló kinézetű, megkülönböztető jelzéssel felszerelt terepjárót, de a jármű felgyorsított és elhajtott.

A járőrök megkülönböztető hang- és fényjelzéssel mintegy ötven kilométeren át követték a szántáson, erdőben és földúton menekülő sofőrt. Végül a rendőrség közreműködésével Hodász belterületén tartóztatták fel a gyanús járművet – ismertette a sajtóreferens.

Az ellenőrzéskor harmincezer doboz, több mint 25 millió forint értékű csempészcigarettát találtak a terepjáróban, amelyet a csempészek CB-rádióval, valamint a lámpákat és féklámpákat közvetlenül kezelhető kapcsolókkal is felszereltek.

A dohányárut és a gépjárművet lefoglalták, a sofőr ellen orgazdaság miatt büntetőfeljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál – tette hozzá Dávid Zoltán.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

François Ozon a HVG-nek: A szexi nagymamámnak is köze van a filmemhez

François Ozon a HVG-nek: A szexi nagymamámnak is köze van a filmemhez

Egy kiadós gombamérgezéssel indul François Ozon új filmje, a Ha megérkezik az ősz. A termékeny francia filmrendezővel az öregkori ráncok szépségéről, az Elemi ösztön nem múló vonzerejéről, egy szexi nagymamáról, egy pusztító családi vacsoráról és Nicole Kidman plasztikai beavatkozásairól is beszélgettünk.