Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A mérőórák cseréjekor a fogyasztó ragaszkodjon ahhoz, hogy a jegyzőkönyvbe kerüljön be a plombák száma, azonosítója és az, hogy azok sérülésmentesek, így megelőzhető egy esetleges későbbi kötbér.
A Budapesti Békéltető Testület felhívja a figyelmet arra, hogy a plombák sérülését haladéktalanul jelezni kell a szolgáltatónak, ellenkező esetben szabálytalan vételezésnek számít a fogyasztás. Kivétel ez alól az, amikor az érintett mérő például társasházi folyosón, közös pincében, vagy más egyéb, nem a fogyasztó kizárólagos őrizetében lévő helyiségben volt – áll a közleményben.
Ha a szolgáltató szerint szabálytalan vételezés történt, akkor ezt neki kell – kétséget kizáróan – bizonyítania. Amennyiben a fogyasztó ezt vitatja, éljen törvényes lehetőségével, és ragaszkodjon hozzá, hogy a cég igazságügyi szakértői névjegyzékben szereplő szakértővel vizsgáltassa meg az órát – ad tanácsot a békéltető testület.
A békéltető testületek a megyei kereskedelmi és ipari kamarák – a fővárosban a budapesti kamara – mellett működnek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Érdemi megtakarítást lehet elérni megfizethető, régi ingatlanban is alkalmazható okoseszközökkel. A csúcs a mindent integráló rendszer, bár ez inkább új otthonoknál célszerűbb.
A Szegedi Tudományegyetem kutatója szerint a klímaváltozás miatt viharokra, hőmérsékleti rekordokra kell számítani.