Hatvan devizahiteles az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult azért, mert az állam törvénnyel beavatkozott magánjogi szerződésekbe – adta hírül a csütörtöki Figyelő.
A devizahiteles elszámolás részeként törvényileg elrendelték a folyamatban lévő mintegy 12 ezer per felfüggesztését.

A csoport álláspontja szerint a hatalmi ágak szétválasztásának elvét sérti a vonatkozó törvénycsomag, ugyanis egy jogállamban a parlament hatáskörei korlátozottak, nincs joga magánjogi jogokat és kötelezettségeket előírni.
A csoportot képviselő Lázár Dénes ügyvéd azt várja, hogy a trafiktörvényhez hasonlóan a devizahiteles mentőcsomag is elbukik az Emberi Jogok Európai Bírósága előtt.