Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Az Államadósság-kezelő Központ (ÁKK) május másodikától, azaz hétfőtől 25 bázisponttal csökkenti a lakosságnak kínált egy- és kétéves kincstárjegyek és takarékjegyek kamatát. Az ÁKK szerint ezek a kötvények még így is többet fialnak majd, mint a hasonló lakossági befektetési termékek többsége.
Május 2-től a Magyar Államkincstárban és a forgalmazásra szerződést kötött bankok hálózatában értékesített egyéves futamidejű Kamatozó Kincstárjegy (KKJ) kamata 2,25 százalékra csökken – közölte az ÁKK, amely szerint a postán forgalmazott papíralapú egy- és kétéves Kincstári Takarékjegyek (KTJ) kamata pedig 2, illetve 2,5 százalékra mérséklődik.
Az egyes kiemelt postákon elektronikus értékpapírszámlán értékesített Kincstári Takarékjegy Plusz (KTJP) befektetések után éves szinten 2,25 százalékos kamatot könyvelhetnek el jövő hónaptól a lakossági kisbefektetők. A Féléves Kincstárjegy és a hosszabb lejáratú, fix és változó (infláción, illetve pénzpiaci kamatokon alapuló) kamatozású lakossági kötvények kamatozása nem változik.
Az ÁKK hozzátette, hogy a lakossági állampapírok iránti kereslet 2012 óta évről évre kiemelkedő mértékben növekszik, és az idén is erőteljes maradt. A kisbefektetők vásárlásai 2016 első negyedévében az éves költségvetési hiány közel 75 százalékát fedezték, ami megengedi a rövid kamatok további kismértékű csökkentését.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt Richard Donner filmjében? Bryan Singer és Zack Snyder bicskája beletört, most James Gunn a kutyakártyát is kijátssza, hátha neki sikerül a lehetetlen. Mozikban a 2025-ös Superman.
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?