Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Bár egyre többen követelik, Donald Trump, amerikai republikánus párti elnökjelölt nem hajlandó bemutatni adóbevallását a közvéleménynek.
A New York-i ingatlanfejlesztő szerint az USA polgárainak nincs joguk arra, hogy betekintsenek adóbevallásába, s amikor az ABC News csatorna újságírója azt kérdezte tőle, milyen kulccsal adózik, közölte: a kérdezőnek semmi köze ehhez.
Trumpot az utóbbi napokban nem csak várható ellenfele, a Demokrata párti Hillary Clinton szólította fel, hogy tárja a közvélemény elé adóbevallását, hanem a republikánus Mitt Romney is, aki szerint Trump köteles a kért adatok közzétételére.
Trump az utóbbi napokban arra hivatkozva tagadta meg 2009-2014-re vonatkozó adóbevallásának a közzétételét, hogy a részleteket még ellenőrzik az amerikai adóhatóságok. Az ABC Newsnak Trump azt mondta, ha lezárul a „rutinellenőrzés”, akkor megmutatja a dokumentumokat azoknak, akikre ez tartozik, ám kitartott a mellett, hogy a közvélemény egészének nincs joga megismerni a teljes bevallást. Trump adóügyei azt követően kerültek napirendre, hogy a politikus a napokban elismerte, igyekezett a leheteő legkevesebb adót fizetni. „Küzdőttem, hogy a lehető legkevesebbet fizessem. Országunk ugyanis pazarolja a pénzt. Elveszik a pénzünket adóban, majd leengedik a lefolyóban” – közölte a milliárdos üzletember.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
A politikát uraló arrogancia és a lebutított beszédmód erős apátiát okozott a társadalomban, de most ez változóban van – mondja Radnóti Sándor művészetfilozófus, aki szerint a kultúrát ízlésterrorral sem tudják megingatni. HVG-portré.
A Tisza Párt elnöke arra kérte a magyar rendőröket, hogy a szombati Pride-on a magyar embereket védjék meg.
Érthetetlennek tűnhet, hogy a szexuális kisebbségek negatív megkülönböztetése zajlik ma Magyarországon, miközben a magyarok nem keveset tettek hozzá a homoszexualitás kultúrtörténetéhez.
Az Európai Bizottság a szervezés egyes elemei miatt eljárást indíthat.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
A jelentős indulótőkével is megtámogatott alapítvány már dátumot sem mond, mikorra várható a régóta ígért beruházás.