Pályázati pénzosztás a parlamenti választások előtt – hol tartunk most, és mire érdemes készülni?
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Jelentősen megnőtt a magyarok utazási kedve és ezzel párhuzamosan a pénzköltési hajlandósága is az első negyedévben – írta a Világgazdaság a KSH legfrissebb adataira hivatkozva.
A magyarok az év első három hónapjában 4,2 millió alkalommal utaztak külföldre, 17 százalékkal többször, mint egy évvel korábban.
Ennél is nagyobb mértékben, az egy évvel korábbi szinthez képest 32 százalékkal, 164 milliárd forintra emelkedett az utazások során elköltött pénz összege. Az előző években maximum 90-110 milliárd forintot költöttek külföldön.
Gilyán Csaba, a KSH főosztályvezető-helyettese azt mondta, a növekedés mértéke a statisztikusokat is meglepte. A schengeni belső és külső határokon egyaránt rendkívül erős volt a forgalom, innen ered a magas adat.
Az adatokban nemcsak a turisztikai motivációjú utak, hanem az egyéb, így például a munkavállalási, vásárlási, tanulási és üzletelési célú utazások is szerepelnek.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ingatlanos cégeket kérdeztünk, a saját ügyfeleik között mit látnak, milyen kompromisszumokat kötnek azok, akiknek muszáj lakást venniük vagy bérelniük, de alig van miből?
A birtokunkba került fotók és videók, valamint belső források elmondása alapján a próba eredménye totálisan eltér attól, mint amit a cég ígért.
Bár nem minősül hivatalos vizsgálatnak a bankkal kapcsolatos hatósági érdeklődés, a folyamat akár komoly következményekkel is járhat.