Pályázati pénzosztás a parlamenti választások előtt – hol tartunk most, és mire érdemes készülni?
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Éves szinten 15 milliárdos forgalom bonyolódik a repülőtéri földi kiszolgálási piacon. Az egyik kiszolgáló cég leköszönő vezérigazgatója súlyos vádakkal illette az ezen a területen működő cégeket, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő megtette a szükséges lépéseket.
Többmilliárdos kartellgyanú miatt vizsgálódnak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a hatóságok. A gyanú több, a földi kiszolgálást ellátó vállalatnál merült fel, miután az állami tulajdonú Malév GH leköszönő vezérigazgatója feljelentette a versenyhivatalnál az egyik érintett céget, a török Celebit – értesült a Magyar Nemzet.
Tiltott áregyeztetés gyanúja merül fel a British Airways, az Alitalia, az Air Lingus és az Iberia gépeinek földi kiszolgálására kért ajánlatokkal kapcsolatban.
A lap birtokába jutott dokumentumok szerint Kisvári János, a Malév Ground Handling (GH) Zrt. két héttel ezelőtt távozó vezérigazgatója október 16-i levelében értesítette a Gazdasági Versenyhivatalt (GVH) és a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőt (MNV) a feltételezett visszaélésekről. A bejelentés szerint a török Celebi Ground Handling Hungary többször kezdeményezte a Malév GH-nál, hogy az egymással versengő cégek egyeztessék az árakat a fentebb felsorolt légitársaságok járatait üzemeltető cégek tendereire készülve.
A repülőtéri kiszolgálási piacon több mint 15 milliárdos forgalom bonyolódik egy évben, ennek 48 százalékát a Celebi, 41 százalékát a Malév GH, 11 százalékát pedig a brint Menzies Aviation és a magyar Budport Handling Kft. fedi le.
A lapnak a földi kiszolgálására rálátó cégek arról beszéltek, hogy a piacon jó ideje vadkeleti viszonyok uralkodnak, így a kartellgyanú nagyon is életszerűen hangzik. A rivális szereplők legszívesebben "megfojtanák egymást egy kanál vízben", de pozícióik megtartása érdekében néha "megnemtámadási szerződéseket" kötnek.
A GVH nem kommentálta a lap értesülését, az MNV azonban megerősítette a hírt és közölte: Kisvári levelének kézhez vétele után azonnal a versenyhivatalhoz fordult.
A Celebi tagadja a lap információit, mint közölték, mindenben betartják a vonatkozó előírásokat.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A politikus összesen nyolc évig töltötte be az államfői posztot.