Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
2500 euró és repülőjegy, ezt kínálja a francia állam. Főként az afgánokat érdekelheti ez a megoldás – hangsúlyozta a francia bevándorlási hivatal főnöke, Didier Leschi sajtótájékoztatóján.
A migránssegélyt olyan unión kívüli állampolgárok kérhetik, akik illegálisan tartózkodnak Franciaországban. Eredetileg 650 euró volt. Ezt november elején 1850 euróra emelték, most pedig már 2500 euró a felső határ. Az év végéig érvényes az ajánlat – hangsúlyozta a bevándorlási hivatal feje Párizsban.
Eddig valamivel többen, mint háromezren mentek haza a migránsok közül Franciaországból. A segély összegének felemelése azt célozza, hogy az év végéig elérjék a 4500-as számot. A jövő évben választásokat tartanak Franciaországban. A migránskérdés fontos ütőkártya lehet a szélsőjobb számára. A baloldali kormány ezért szeretné felgyorsítani az illegális migránsok hazatérését. Az EU nemrég szerződést kötött Afganisztánnal az illegális migránsok visszafogadásáról. A kabuli kormány egyáltalán nem akarta elfogadni ezt, de az EU kilátásba helyezte: Afganisztán úgy kaphatja meg a számára létfontosságú európai segélyeket, ha vállalja a migránsok visszafogadását – írja a Le Figaro.
A francia bevándorlási hivatal főnöke kiemelte: szeretnék támogatni azokat a migránsokat, akik hazatérnek. Ezért a hazatérési segélyeken túl külön pályázhatnak például vállalkozási támogatásért. Ennek a maximális összege elérheti a 10 ezer eurót is. Ebből a pénzből Afganisztánban vagy más hasonló országban kisvállalkozást lehet indítani. A francia bevándorlási hivatal egyik munkatársa a helyszínen segíti majd a hazatérő migránsok beilleszkedését. Persze a hatalmas életszínvonal különbségeken nem tudnak változtatni, arról nem is beszélve, hogy sok migráns háborús övezetből érkezett.
Irakban és Szíriában még mindig lőnek (innen érkezett a legtöbb migráns), Afganisztán a harmadik helyen áll. Afganisztánban hivatalosan béke van, de permanens a feszültség, hiszen a fanatikus tálibok nem mondtak le a hatalom visszaszerzéséről. Így kérdés, hogy 2500 eurós segély elegendő ösztönzés-e a hazatérésre Franciaországból.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?