Nem aprózta el béremelési igényét a hazai szakszervezeti szövetség

A Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASzSz) arra szólította fel tagszervezeteit, hogy egységesen 15 százalékos béremelést követeljenek a versenyszférában - közölte az érdekképviselet.

  • hvg.hu hvg.hu
  • MTI MTI
Nem aprózta el béremelési igényét a hazai szakszervezeti szövetség

A szervezet közleménye szerint a MASZSZ egyértelmű sikernek tartja, hogy a kormány a járulékok és az adók csökkentésével beszállt a béremelési programba. A szakszervezetek ezek után azt várják el a cégektől, hogy átfogó javaslatokat dolgozzanak ki, hiszen a 15 százalékos emelés anyagi forrásainak jelentős részét az állam biztosítja.

Varga bejelentette: megállapodtak a bérekről!

A munkáltatók elfogadták a kormány javaslatát, nagyot nőhet a minimálbér, ezért cserébe nagyobb járulékcsökkentés jön.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mennyit ér a cégem?

A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.