Majtényi: "A korrupció az állam szívéből terjed szét"

Sokkal jobb egymást kölcsönösen ellenőrző, kiszámíthatóan működő intézmények, mintsem emberek uralma alatt élni - tartja az ellenzéki államfőjelölt, aki alkotmányosságon alapuló negyedik köztársaságot szeretne létrehozni. Elmondta azt is, miért nem szeretne budapesti olimpiát a jelen körülmények között.

  • hvg.hu/MTI hvg.hu/MTI
Majtényi:

"Kifejezetten helytelen olimpiáról beszélni", amíg a magyar társadalom nem küzdi le a state capture (azaz az államot foglyul ejtő) típusú korrupciót – mondta Majtényi László alkotmányjogász a szerdai Magyar Nemzetnek adott interjúban. Az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet (EKINT) vezetője, akit több ellenzéki párt jelölt köztársasági elnöknek, úgy folytatta:

Nálunk ráadásul a state capture-nek egy minősített esete van, amikor a korrupció az állam szívéből terjed szét.

Majtényi szerint más baj is lenne a budapesti olimpiával: elképesztő kiadást és nagy környezetterhelést jelent. A költségeknek ráadásul sok olyan eleme van, amelynek igen rossz a társadalmi hasznosulása.

Az EKINT vezetője azt mondta, nem tervezte, hogy köztársasági elnök lesz, de szeretne alkotmányos államban élni. A korábbi adatvédelmi biztos szerint az 1990 és 2010 közötti időszak is súlyos bűnökkel terhelt a szegények iránt érzéketlen politika és a korrupció miatt. A rendszerváltást követő két évtized alkotmányosságán alapuló, de annak züllöttségét nélkülöző új, negyedik köztársaságot kellene létrehozni – tette hozzá.

Elvesztett szabadságunkat vissza kell szereznünk,

sokkal jobb egymást kölcsönösen ellenőrző, kiszámíthatóan működő intézmények, mintsem emberek uralma alatt élni – vélekedett az alkotmányjogász.

A hvg.hu január elején készített interjút Majtényivel:

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űripar végtelen lehetőségeket nyit meg a vállalkozások előtt. Támogatási források is rendszeresen elérhetők a szektorban érdekelt piaci szereplők számára.