Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Elsikkasztották az ukrán útkarbantartásokra szánt pénzeket, nem került elő sok út az olvadó hó alól.
Meglepő látvány fogadta az ukránokat, ahogy elolvadt a hó: sok helyen gyakorlatilag eltűnt az út a hótakaró alatt a télen. Nem természeti csoda történt, egyszerűen most látszik, mi történik, ha elsikkasztják a karbantartásra szánt pénzeket.
Az autósok az UNIAN ukrán hírügynökség szerint kínjukban viccelődnek már azon, hogy a hóval együtt mintha maguk az utak is elolvadtak volna. Az ország 170 ezer kilométernyi útszakaszának különböző számítások alapján 70-90 százaléka van jelentősen romlott állapotban, és a kátyúk már évek óta okoznak kellemetlenségeket az autósoknak. Ukrajna a világ 132 államáról készített felmérés alapján az ötödik helyen áll a legrosszabb minőségű utakkal rendelkező országok rangsorában.
A hírügynökségnek nyilatkozó szakértők szerint a karbantartásra szánt költségvetési pénzek legalább felét elsikkasztják. A kátyúkat emiatt olcsó, rossz minőségű anyagokkal töltik fel, amelyek egy telet sem bírnak végig.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az orosz és az amerikai elnök várhatóan a jövő héten tárgyal egymással.
Sajtóértesülések szerint az izraeli hadsereg és több vezető biztonsági tisztviselő is ellenzi a lépést.
A magyar gazdaságban is az autóipar volt a legfőbb vesztese a tavalyi évnek.