Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Januárban pechesek voltak a hazai autósok, áprilisban viszont nyerhetnek a jövedéki adó tavalyi módosítása miatt.
Szinte biztosra vehető, hogy április elsejétől több mint hat forinttal csökken a benzin és 13 forinttal a gázolaj ára – írja a Népszava. A lap arra a tavaly elfogadott törvénymódosításra utal, amely alapján nő az üzemanyagok jövedéki adója, ha a nyersolaj irányadó hordónkénti ára két és félhavi átlagban 50 dollár alá kerül. Az árat negyedévente vizsgálják felül: januárban pedig pechjük volt az autósoknak, mivel az olaj néhány dollárcenttel olcsóbb volt az 50 dollárnál. Az előző három hónap adatai alapján viszont az árak 55 dollár körüli szinten stabilizálódtak, ezért lehet számítani az adó- és árcsökkenésre.
A Népszava kalkulációi szerint így a benzin és a gázolaj ára is 365 forint körüli szinten állhat be a csökkenés után.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.