Az érintetteknek az illeték visszatérítése érdekében kérelmet kell benyújtaniuk az adóhivatalhoz és csatolniuk kell a bejegyzett élettársi kapcsolat létesítéséről kiállított anyakönyvi kivonatot is.
Az adóhatóság a visszatérítendő összeg után a jegybanki alapkamat kétszeresével azonos mértékű késedelmi kamatot fizet.
A közlemény felidézte, hogy a törvény szerint ahol a jogszabályok a házastársakra kötelezettséget vagy jogot állapítanak meg, az a bejegyzett élettársakra külön utalás nélkül is irányadó.
Ennek alapján a bejegyzett élettársak vagyonszerzéseinél az illetéktörvény rendelkezéseinek alkalmazásakor a házastársakra vonatkozó illetékkedvezményi és illetékmentességi szabályok figyelembevételével kell eljárni.