Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Ha minden jól megy, a ferihegyi utasszám már áprilisban átlépheti a havi egymilliót.
Még idén huszonegy városba indítanak új járatok a légitársaságok Ferihegyről. Újrainduló járatok is lesznek köztük – írja a Világgazdaság.
Az éves utasszámok toplistáját továbbra is London vezeti, Párizs a másodikról visszacsúszott a harmadik helyre, és helyet cserélt Brüsszellel. A tíz legnépszerűbb úti cél között van még Róma, Berlin, Amszterdam, Frankfurt, Milánó, München és Tel-Aviv. Isztambul a törökországi puccskísérlet után lekerült a legjobbak közül.
Hardy Mihály, a Budapest Airport kommunikációs igazgatója a lapnak azt mondta: a tavalyi csúcsév után idén márciusban az előző év márciusához képest már 12,1 százalékkal nőtt a ferihegyi forgalom. Ugyanakkor óvatosak a jövőt illetően, hiszen a légi közlekedés általában érzékenyen reagál a politikai és a gazdasági fejleményekre – tette hozzá.
A 2017-re bejelentett huszonegy járat közül egy februárban, kilenc pedig áprilisban startolt, és jó esély van arra, hogy idén már áprilisban átléphetik a havi egymilliós utasszámot. Tavaly ez májusban sikerült.
Áprilisban indult egyebek mellett új amszterdami, bergeni, hannoveri, szarajevói, podgoricai, pristinai, szkopjei és tiranai járat. Később lesz majd például új frankfurti, lisszaboni, prágai, edinburghi, prágai, lembergi és nápolyi járat.
A cikk szerint Európa mára jól le van fedve Budapestről induló légi járatokkal, a tengerentúliak közül viszont az egykori Malév New York-i járatának megszűnése nagy űrt hagyott maga után. Piaci pletykák szerint nem kizárt, hogy jövőre lesz eredménye a többéves járat-előkészítésnek, és átszállás nélkül újra elérhető lesz Budapestről New York.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?