Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Nem tervezi a kormány, hogy újabb hitelt vegyen fel a paksi beruházásra - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Hír TV-nek.
"Van egy olyan orosz–magyar hitelmegállapodás, amely biztosítja ennek a 80 százalékát, a források 80 százalékát. Ezen jelenleg nem kívánunk változtatni" - mondta Varga Mihály a Hír TV-nek.
A miniszter szerint gondolkoztak, és vizsgálták is azt, hogyan lehetne más típusú hitelekkel kiváltani az orosz kölcsönt, "de azt kell mondani, hogy ilyen több mint húszéves időtávra ilyen kedvező kondíciókkal jelenleg nincs a piacon elérhető hitel".
"Tehát Magyarország számára ez egy jó forrás, a kérdés persze mindig az, hogy ebből mennyit kívánunk felhasználni. Reményeink szerint azért majd minél kevesebbet" - tette hozzá.
Süli János frissen kinevezett atomminiszter ezzel szemben a tegnapi sajtótájékoztatóján azt mondta, annyit változott a piaci helyzet, hogy lehet, van olcsóbb hitelkonstrukció is, ezért azt vizsgálják, érdemes-e még egy hitelt felvennie az országnak, amelyből majd az orosz hitelt törleszti.
A 2014 elején megkötött szerződés szerint a két új atomerőművi blokk 12 milliárd euróba kerül Magyarországnak, az orosz állam a beruházás 80 százalékára ad kölcsönt.
Az eltérő nyilatkozatokat az LMP úgy értékelte, hogy egyre nagyobb a káosz a paksi bővítés körül.
A kormány tagjai néhány óra különbséggel teljesen ellenkező dolgokat nyilatkoznak beruházás alapjait érintő kérdésekben, ilyen fejetlenség mellett nem lehet belevágni az ország jövőjét évtizedekre meghatározó beruházásba - írta közleményében a párt.
"Ezért a kormánynak kapkodás helyett inkább hátrébb kéne lépnie egyet, és lehetővé tenni, hogy a magyar emberek maguk dönthessenek arról, hogy akarják-e egyáltalán a bővítést és az unokáinkat is eladósító orosz hitelt" - tették hozzá.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.
Ismét az X-en szólalkozott össze Szijjártó Péter és az ukrán kollégája, Andrij Szibiha.