Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Ingyenes wifi kiépítését tervezi a budapesti metróban az orosz MaximaTelecom – közölte a Vedomosztyi című gazdasági napilappal a cég társtulajdonosa, Szergej Aszlanyjan.
A Moszkvában és Szentpéterváron, valamint tíz oroszországi reptéren is hasonló hálózatot üzemeltető cég birtokosa korábban a New York-i metróval kapcsolatban nyilatkozott hasonlóan, de ezúttal nem adott felvilágosítást arról, hogy hol tart a terv megvalósítása.
A lap által megszólaltatott, névtelenül nyilatkozó szakértőt meglepte a MaximaTelecom magyarországi terjeszkedési terve.
Szerinte ugyanis a cégnek Budapesten mindent a nulláról kellene kezdenie, egyebek között be kellene szereznie az engedélyeztetési dokumentációt, miközben a magyar piacon már jelen vannak jelentős transznacionális szolgáltatók.
A budapesti metró részéről nem válaszoltak a Vedomoszti megkeresésére.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A fideszes influenszer a közösségi profiljában kormányfüggetlen politológusnak nevezi magát.