Alig valaki épít ma már saját nyaralót

Az üdülőparkokban vett lakások viszont népszerűek.

  • MTI MTI
Alig valaki épít ma már saját nyaralót

Manapság csak a legelszántabbak vállalkoznak nyaralóépítésre a szakemberhiány miatt, ugyanakkor divattá vált üdülőparkokban apartmanokat venni – írja keddi számában a Magyar Nemzet.

A lapnak ingatlanpiaci cégek képviselői számoltak be a trendekről: a módosabbak körében keresettek az üdülőparkokban található apartmanok, a kispénzűek jellemzően eldugottabb helyeken vásárolnak néhány millió forintért területet, amelyre kisebb épületet húznak vagy lakókocsit telepítenek a telekre.

Az igazán gazdagok viszont ragaszkodnak az egyedi kialakítású, önálló nyaralók építéséhez. A szakemberhiány miatt a legtöbben profi kivitelezőkhöz fordulnak, akik saját szakmunkásokat foglalkoztatnak. Sokan egyébként nem bajlódnak az építéssel, hanem a bőséges kínálatból választanak.

A legkeresettebbek a Balaton, a Velencei-tó, a Tisza-tó és a Dunakanyar közelében lévő üdülők.

A cikk szerint a százmilliós értékű nyaralók ritkaságnak számítanak, egy 20 millió forint értékű ingatlan a luxuskategória alsó szintjének számít. A nyaralóárak 2-3 éve stagnáltak, mostanság azonban a családi házak árával együtt emelkednek.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.