Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A megkérdezettek négyötöde nem hisz abban, hogy a mostaninál kevesebben késnének a számlák kiegyenlítésével.
A kelet-európai cégek több mint fele nem vár javulást a fizetési fegyelemben idén, 26 százalék attól tart, hogy még több vevő késik a számlák kiegyenlítésével, és csak 16 százalékuk várja, hogy a számláit hamarabb fizetik majd ki - derül ki az Atradius hitelbiztosító felméréséből. A magyar vállalatok még ennél is pesszimistábbak, a hazai cégek 80,9 százaléka nem reméli, hogy változna a számlák forgási sebessége.
Az ezer magyar, lengyel, cseh, szlovák és török cég megkérdezésével végzett elemzés szerint a vállalatok 86 százaléka tapasztalta 2016-ban, hogy ügyfelei késve egyenlítik ki a számláikat, a késve fizetés háromnegyedében a vevők likviditási problémáival függött össze.
A számlák 45 százalékát nem fizetik ki a határidő napjáig, míg Nyugat-Európában ez az adat 42 százalék. A számlák 10 százalékát 90 napon túl sem egyenlítik ki a kelet-európai cégek vevői, 1 százalékot pedig egyáltalán nem fizetnek ki, így ezeket le kell írni. A térségben Magyarországon a legalacsonyabb a lejárt vállalatközi számlák aránya, 29,7 százalék.
A legtöbben Magyarországon mondták azt - a válaszadók 68,4 százaléka -, hogy nem változtatják meg kockázatkezelési eljárásaikat, míg Kelet-Európában a válaszadók 53,3, Nyugat-Európában 60 százaléka nyilatkozott így. A magyar válaszadóknak csak 5,2 százaléka jelezte, hogy még kockázattudatosabb kereskedésre készül a partnereivel. Ez az egyik legalacsonyabb százalékarány Kelet-Európában.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.
Egy kutatás szerint szoros összefüggés van az emberek egészsége és székletürítési szokásaik között. A túl gyakori vagy túl ritka székletürítés mögött különféle problémák állhatnak.