Ilyen lesz az irodamonstrum a budapesti Alkotás úton

Hatalmas üvegmonstrum épül az Alkotás útra, az irodaházban olyan különlegességek lesznek, mint a huzat nélküli szellőztetés lehetősége.

  • hvg.hu hvg.hu
Ilyen lesz az irodamonstrum a budapesti Alkotás úton

A Market irodaházat épít XII. kerületi Alkotás úton a fővárosban. A HillSide Offices 22 000 négyzetméteres lesz, és a beruházó szerint szupermodern és zöld szemléletű épületegyüttes lesz. Az biztos, hogy óriásit változik az eddig egyszintes épület és a mellett lévő telkek látványa. A csupa üveg épület belső terei szabadon lesznek alakíthatóak. Az épületgépészeti megoldások energiatakarékosak lesznek, és lesz elektromosautó-töltő, kerékpárgarázs is zuhanyzóval.

HillSide Offices

Az épület külső héja olyan üvegbevonatot kap, amelynek magas a fény, de alacsony a hőátbocsátása, azaz fényes, de hűvös lesz alatta állni a legnagyobb nyári melegben is. a belső héjon pedig nyitható ablakok lesznek, így természetes szellőzés valósul meg huzatmentesen.

A bérlők a tervek szerint 2018 augusztusától már birtokba is vehetik az irodaházat. Az érdeklődés nagy, ami annak is köszönhető, hogy a közelben van a MOM, a Gesztenyéskert, és az épület megközelítése is jó.

HillSide Offices

A HillSide Offices projekt beruházója a Raiffeisen Bank.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.