Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kiderült, milyen versenysportra csoportosítottak át 90 millió forintot júliusban a szociális és gyermekvédelmi területről.
„A Tour de Hongrie nemzeti kerékpáros-körverseny évenkénti megrendezése és hosszú távú fejlődése biztosítása érdekében” vontak el több mint 90 millió forintot a szociális és gyermekvédelmi ágazat dolgozóinak pótlékára szánt összegből – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a Magyar Nemzettel.
Mint arról korábban mi is beszámoltunk, július elején a 2016. évi költségvetés maradványából csoportosították át az eredetileg szociális és gyermekvédelmi kiadásokra szánt pénzt a versenysport támogatására.
Az esetet kísérő nagy felháborodás hatására az Emmi végül azt közölte, hogy a jövő évi költségvetésben több jut a szociális és gyermekvédelmi területre, és a sajtóhírekkel ellentétben a kormány nem von el semmilyen támogatást az ágazatoktól.
Az ügyben Szél Bernadett, az LMP országgyűlési képviselője írásbeli kérdéssel is fordult Balog Zoltánhoz, akinek nevében Rétvári Bence államtitkár csak annyit közölt, hogy a vonatkozó rendelkezéseknek minden tekintetben megfelelően, jogszabályban kapott felhatalmazása alapján döntött a kormány az átcsoportosításról.
Az Emmi a Magyar Nemzetnek végül azt írta, egy 2016-os kormányhatározat rendelkezett arról, hogy 90 millió forintot kell biztosítani a Tour de Hongrie részére, a július eleji átcsoportosítás ennek tett eleget.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.