Aki most kezd el albérletet keresni, már kicsit elkésett

Az egyetemisták nyár elején megrohanták a piacot, így már nehéz kifogni jó lakásokat.

  • hvg.hu
Aki most kezd el albérletet keresni, már kicsit elkésett

Ilyenkor már csak olyan albérleteket találni – véli GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa, Gadanecz Zoltán – amelyeknek az ára olyan határon mozog, amiből valamiért nem enged a tulajdonos, és a többség drágának találja.

Az albérleti díjak az utóbbi időben jelentősen megemelkedtek, a bútorozott és bútorozatlan lakások között szinte már nincs árkülönbség.

A tartósan magas bérleti díjakra a kereső oldal is kénytelen volt azonnal reagálni. Egyre jellemzőbb, hogy míg eddig az esetek többségében párok, barátok költöztek egy adott albérletbe, most akár hárman négyen is összefognak, hogy csökkentsék a költségeket. Sőt, a kialakult helyzet miatt egyre többen dilemmáznak az albérlet és a lakáshitel között.

"25-30 millió forint értékű, újépítésű, kétszobás, XIII. kerületi ingatlant akár 150-160 ezer forintért is ki lehet adni ebben a pillanatban, ami elég magas ár. Amíg ez a tendencia van, nagyon sokan elgondolkoznak azon, hogy inkább vásároljanak, és jellemzővé vált, hogy inkább hitellehetőségek után néznek, s inkább fizetik a törlesztőrészleteket" – magyarázta Gadanecz Zoltán.

A szakértő azt tanácsolja, hogy aki albérletet keres, mindig legyen résen, figyelje a friss ajánlatokat, és reagáljon gyorsan. Nincs már gondolkodási idő, pénzzel kell érkezni a kívánt lakáshoz. Erős döntő tényező továbbá az üzletelés emberi oldala, ezért érdemes mosolyogni a tulajdonosra és kedvesen tárgyalni vele.

Nemcsak a magyar lakáskeresőkből lett sok, számos diák és munkavállaló is megjelent a piacon korábban alig érzékelt országokból: az angolszászok mellett egyre több a kínai, orosz, francia és török érdeklődő is.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.

Embereket mentett a tűzből az elítélt gyilkos Szabó Zoltán, aztán tarkón lőtte a szomszédját, akinek végül szintén megmentette az életét

Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.