Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Csányi Sándor a Bloombergnek adott interjúban beszélt arról, hogy több bankot is felvásárolnának a régióban, de a konkrét pénzintézeteket nem nevezte meg.
„A következő két évben legalább öt bankot vásárolunk meg” – mondta az OTP Bank elnök-vezérigazgató a Bloomberg hírügynökségnek adott interjúban. Csányi Sándor szerint húsz éve vártak a pénzügyi szektorban zajló konszolidációs hullámra, és most ez meglovagolva szeretnék a mostani 45 százalékról 70 százalékra emelni a külföldön termelt bevétel részarányát a bank értékesítési árbevételében.
Miközben az európai bankok jó része az új tőkemegfelelési követelmények teljesítésével küszködik, az OTP már két évtizede csak a megfelelő alkalomra vár az akvizíciókhoz – magyarázta Csányi Sándor, aki a kiszemelt bankokat nem nevezte meg.
Az egyebek között Bulgáriától Fehéroroszországig terjedő térségben tervezett újabb felvásárlások a már ismert három akvizíció felett értendők. Az OTP az idén zárta le a horvát Splitska Banka akvizícióját és a negyedik negyedévben várható a görög National Bank of Greece szerbiai és romániai érdekeltségeinek konszolidációja.
Az OTP idén zárta le a horvát Splitska Banka akvizícióját és a negyedik negyedévben várható a görög National Bank of Greece szerbiai és romániai érdekeltségeinek konszolidációja. Az OTP-nek egymilliárd dollár forgóeszköz áll rendelkezésére kelet-közép-európai terjeszkedési terveinek a finanszírozásához.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra hivatkozott, hogy az új kormány szándéka a közmédia teljes átalakítása.