Japán cégnél szabadnap jár, ha nem dohányoznak

Évente hat plusz szabadnapot kapnak egy japán marketingvállalkozás nemdohányzó munkatársai.

  • MTI MTI
Japán cégnél szabadnap jár, ha nem dohányoznak

Mivel a cég irodája a 29. emeleten található, a dohányzóknak legalább 10 percre van szükségük ahhoz, hogy elszívjanak egy szál cigarettát. Az egyik dolgozó panaszkodott a kollégák munkájának kiesése miatt, ezért vezették be az új intézkedéseket.

"Úgy döntöttünk, a nemdohányzókat jutalmazzuk ahelyett, hogy a dohányzókat büntetnénk" - mondta a Macusima Hirotaka, a Piala nevű vállalkozás szóvivője.

Az új intézkedés bevezetése óta négy dolgozó hagyott fel a dohányzással. Ha ez egész évben így marad, hat plusz fizetett szabadnapot kapnak. A Piala cégnél összesen 120-an dolgoznak.

A nemdohányzók védelmét tekintve Japán más ipari országok mögött kullog. Az egészségügyi minisztérium adatai szerint a japán férfiak 28 százaléka, a nők 9 százaléka dohányzik.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Ezt ne kérd nyáron a kozmetikustól – életmódváltásra is szükség lehet, hogy megvédjük a bőrt a veszélyektől

Ezt ne kérd nyáron a kozmetikustól – életmódváltásra is szükség lehet, hogy megvédjük a bőrt a veszélyektől

A nyári bőrápolás nem merül ki annyiban, hogy leveszünk egy fényvédőt a polcról. Mit kell tenni, ha minden önmérséklet ellenére leégünk? Mihez kezdjen, akinek problémás a bőre, és milyen termékeket érdemes magunkkal vinni a nyaralásra? Mit együnk, hogy szebbek legyünk? Szakértőkkel beszélgettünk hiedelmekről, jó és rossz praktikákról.