Cáfolja a kormány, hogy tömeges leépítésre készülne

Létszámleépítések megelőzése és kezelése elnevezésű uniós pályázaton nyert az NGM milliárdokat. A minisztérium azt állítja: a megelőzés a cél.

  • hvg.hu hvg.hu
Cáfolja a kormány, hogy tömeges leépítésre készülne

Nem tervez tömeges létszámleépítéseket a kormány a közszférában – reagált az NGM a Magyar Nemzet cikkére. A lap arról írt: a minisztérium 5 milliárd forintot nyert egy uniós pályázaton arra, hogy a közszférából elküldött dolgozókat tovább segítsék.

Az NGM azt jelezte: szóban forgó uniós program célja az esetleges létszámleépítések megelőzése és kezelése az elsődleges munkaerőpiacon.

"A magyar kormány célja, hogy a programmal segítséget nyújtson az esetlegesen létszámleépítéssel érintett munkavállalóknak még a munkaviszony megszűnését megelőzően. A projekt ugyanakkor nem kifejezetten a közszféra dolgozóinak, hanem minden magyar munkából élőnek hivatott segítséget nyújtani a konvergencia régiókban, amennyiben a szükség úgy kívánja” – idézte a Privátbankár a minisztérium közleményét.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Hammer Ferenc: A mocskos Fidesz az új gerappa

Hammer Ferenc: A mocskos Fidesz az új gerappa

A könnyűzene mindig is elitellenes volt, nem kell csodálkozni, hogy az előadók ma is be-beszólnak a kormánynak – véli a szociológus-médiakutató és egyben punkzenész Hammer Ferenc. Szerinte a popzenét nem lehet a hatalom által megrendszabályozni, de azt nem tudni, hova vezet a fiatalok nyári fesztivál- és koncertlázadása. Interjú.