Új bankjegy kerül forgalomba a héten

Október 31-ig kell megszabadulni a régi ezresektől.

  • hvg.hu hvg.hu
Új bankjegy kerül forgalomba a héten

A hivatalosan március elsején bevezetendő bankjegy már 2017. augusztus 24-től törvényes fizetőeszköznek számít, de azért, hogy a bankjegyet minden tranzakcióban, például automatáknál is el lehessen fogadni, csak csütörtökön kerül ténylegesen a készpénzforgalomba a címlet – írta az Mfor.

A régi 1000 forintos bankjegyekkel október 31-ig lehet fizetni, illetve további három évig be lehet váltani a postákon, valamint a hitelintézeteknél. A jegybank 20 évig garantálja a díjmentes beváltást.

Az elmúlt három évben a 2000-es címlettől felfelé mindegyik bankjegynek megjelent már a megújított változata, és a 10 000 forintos bankjegyet leszámítva a korábbi címletek kivezetése is megtörtént. A 500 forintos címlet megújítására vélhetően egy éven belül sor kerül.

MNB
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.

MAGA-hasadás és Irak emléke készteti habozásra Trumpot Irán ügyében

MAGA-hasadás és Irak emléke készteti habozásra Trumpot Irán ügyében

Két héten belül dönt ígérete szerint Donald Trump amerikai elnök, hogy az USA beszáll-e az Izrael által indított Irán elleni háborúba. A hívei megosztottak, s még sokakban élénken él, hogy 2003-ban hazugságokra alapozva támadták meg Irakot, ahol gyors győzelem helyett a kilenc évi kínlódás temérdek halottat, irdatlan költséget és egy terroristafészekké vált, szétesett országot eredményezett.