Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A sokadik ügyben járt el a GVH.
Üdülési joggal rendelkezők megtévesztése miatt a törvényi maximumot elérő összegre, együttesen mintegy 41 millió forintra bírságolta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az Exch-Immo Kft.-t és a Club Hotels Europe Ingatlanhasznosító Kft.-t.
A versenyhivatal közleményéből kiderül: az Exch-Immo Kft., illetve a tevékenységét 2016-ban részben átvevő Club Hotels Europe Kft. üdülési jogok továbbértékesítését ígérte egyes fogyasztóknak, ám feltételként szabták meg új üdülési jog vagy egyéb, hosszú távra szóló üdülési termék megvásárlását.
A két, egymással együttműködő vállalkozás tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott - állapította meg a GVH. Ezt azzzal indokolták:
A hivatal a bírság megállapításakor súlyosító körülményként vette figyelembe, hogy a jogsértő kereskedelmi gyakorlat huzamosabb ideig tartott, az érintett fogyasztói kör pedig sérülékenynek minősül.
A GVH az elmúlt években több versenyfelügyeleti eljárást is indított üdülési jogok továbbértékesítésével kapcsolatban, illetve figyelemfelhívó tájékoztatást is közzétett a honlapján.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
1990 óta töltött be vezető szerepet.