Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Továbbra sem túl rózsás a helyzet.
Alig változott a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a nemzetközi bankközi piacon kedd reggel: az euróval és a svájci frankkal szemben hajszálnyit gyengült, míg a dollárral és a japán jennel szemben kissé erősödött.
Az euró 323,06 forinton forgott reggel hét órakor, 2 fillérrel erősödött jegyzése a tizenkét órával korábban, hétfő este hét órakor elért 323,04 forinthoz képest.
A dollár árfolyama 275,88 forintról 275,68 forintra gyengült, míg a svájci franké 276,68 forintról 276,70 forintra erősödött.
A jent 2,4532 forinton jegyezték, szemben a hétfő esti 2,4560 forinttal.
Az euró 1,1718 dolláron forgott kedd reggel, napi szinten 0,07 százalékkal erősödött. A svájci frankhoz képest 0,03 százalékkal drágult a közös európai fizetőeszköz, 1,1677 frankot ért.
Egy dollárért 0,9965 frankot kértek, 0,02 százalékkal gyengült a dollár. A jenhez képest 0,10 százalékkal erősödött a dollár, kedd reggel 112,40 jent ért.
(MTI)
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.