Még egy fontos vasútállomás, még egy lift, amit hiába vár

Három lift is van a ferihegyi vasútállomáson, de most már egyik sem működik.

  • hvg.hu hvg.hu
Még egy fontos vasútállomás, még egy lift, amit hiába vár

Cegléd-szolnoki, érd-székesfehérvári, és még sorolhatnánk a vasútvonalakat, ahol új liftet építettek be a felújítás során, de azok nem üzemelnek. Ferihegy vasútállomáson is ugyanez a helyzet: itt három lift is van, ami a vasút-és a reptéri buszok állomását köti össze, de most már egyik sem működik közülük, erről számol be az RTL Klub csütörtök esti híradója.

A MÁV szerint a felvonók nem biztonságosak, elavultak, és hiába is javítják meg őket, egy napnál sem bírják tovább a működést, ezért inkább teljesen leállították őket. Vizsgálják, hogyan alakíthatnak ki biztonságosabb, akadálymentes átjárókat a vasútállomás és a reptéri busz között a liftek helyett.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.