Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Gyakran fordul elő, hogy ingatlan öröklésekor a hagyatéki leltárban meghatározott értékkel az örökös nem ért egyet. Ez különösen akkor van így, amikor az örökös már eleve tudja, hogy az örökölt ingatlant el fogja adni, és nem akar a jövedelem után adózni. Az Adózóna bemutatta, mit lehet tenni ilyen esetben.
Nem volt egyszerű a hagyatéki eljárás egy lakás öröklési ügyében – írta az Adózóna. Az örökös ugyanis, akire az apja hagyott egy lakást, nem fogadta el az ingatlan értékeként meghatározott összeget, ezért az ingatlant szakértővel felértékeltette. A szakvélemény eredményére tekintettel fellebbezést nyújtott be, amit az önkormányzat elutasított. A hagyatékátadó végzésben az ingatlan értékeként két összeg szerepel: „vitatottan beköltözhető: 20 millió forint” és „elfogadottan beköltözhető: 25 millió forint”.
A szakértő szerint a megszerzésre fordított értékként elfogadható a 25 millió forint, miután az a „hagyatéki eljárás során az ingatlan értékeként feltüntetett egyéb” értéknek tekinthető.
Az örökösnek célszerű már a hagyatéki leltár felvételekor jeleznie a hatóság felé, hogy a valós értéken értékelje az ingatlant. Ha az illetékügyi hatóság nem szab ki illetéket, örökléssel szerzett ingatlan esetében a hagyatéki leltárban feltüntetett vagy a hagyatéki eljárás során az ingatlan értékeként feltüntetett egyéb értéket lehet figyelembe venni.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?