Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A Nyomozó Főügyészségen egyszerűen nyoma veszett a bűnpártolás kérdését vizsgáló Jávor-féle feljelentésnek, az EP egyik felelőse pedig megszólalt az ügyben, hogy a kormány visszavonta a számlákat a brüsszeli csomagból.
Uniós reakció is érkezett Elios-ügyben: bölcs döntésnek nevezi az Európai Parlament költségvetési ellenőrző bizottságának elnöke, Ingeborg Grassle a Népszava hasábjain, hogy a kormány kivette az Elios-számlákat a brüsszeliek közül, azaz magyar pénzből fizeti a miniszterelnök vejének volt érdekeltségének 13 milliárd forintját. Bölcsnek, mert így az uniónak nem kell bajlódnia az üggyel, de "a magyar adófizetők" gondja ezzel nem oldódik meg, folytatja a tisztségviselő.
Idehaza pedig az borzolja a kedélyeket, hogy eltűnt Jávor Benedek párbeszédes EP-képviselő feljelentése, amely azt firtatta, volt-e bűnpártolás az önkormányzatok és a Miniszterelnökség részéről az ügyben. A képviselő érdeklődött az ügye állásáról Nyomozó Főügyészségen, de ott egyszerűen nem találták meg a feljelentést az ügyszám, a feljelentő neve vagy a cégnév alapján sem.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Saját fejlesztés és illegális import is kellett hozzá, de Irán valóban elég közel jutott a nukleáris fegyverhez.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
A szállítás egyelőre zavartalan a szoroson keresztül, de a kereskedők továbbra is beárazzák a háborús kockázatokat.
Az oldal a MÁV térképes adatbázisának adatait jeleníti meg.
Értetlenül állnak „a várható intézkedések súlya előtt”.
Tasó Lászlót leszavazta a választókerületi tanács.
A közgazdász-akadémikus szerint a fő hatalmi centrumokat világszerte fokozatosan eluralja az illiberalizmus.