Megjelent az új készpénztörvény! Milyen kötelezettségekkel kell számolniuk a cégeknek?
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
13 ezren pedig 50 ezer forintot sem kapnak.
Négy hónap után kapott válaszokat az Mfor.hu a Magyar Államkincstártól a nyugdíjkifizetésekkel kapcsolatos kérdéseire, a kapott adatok alapján pedig több dolog is kirajzolódik.
A cikk mindenekelőtt felelevenítik, hogy 2012 októberében 789 870 forint volt a legmagasabb havi nyugdíj, azonban manapság már nem érhető el ilyen konkrét adat, a statisztikákból pedig csak annyit lehet kihámozni, hogy pár idős magyar havonta kétmillió forintnál is többet kap az államtól.
A cikkben szerint 11 év alatt minimum 153 százalékkal emelkedtek a top nyugdíjak, melynek egyik oka, hogy 2013-ban az Orbán-kormány eltörölte a nyugdíjjárulék-plafont. A KSH táblái alapján 11 éve a saját jogú nyugdíj egy főre jutó havi összege 115,7 ezer forint volt, míg most 148 ezer forintnál járunk. Az átlagnyugdíjak tehát 27,9 százalékkal emelkedtek a vizsgált időszakban, ami meghaladja az ebben az időszakban mért inflációt, de ebben közrejátszik, hogy a menet közben nyugdíjba vonulók a többieknél magasabb induló járandóságban részesültek – írták.
A lap ezek után nézte meg, hogy most hogyan néz ki a nyugdíjak megoszlása. A februári kifizetések, illetve az államkincstári tájékoztatás alapján 777 495 olyan nyugdíjas van Magyarországon, aki 100 ezer és 149 999 forint közötti összeget kap. A lap szerint a 150 ezer forintnál alacsonyabb nyugdíjban részesülőket összesítő adatsor 1,211 millió embert tartalmaz. Az Mfor szerint ez is visszaigazolja, hogy a nyugdíjak mediánja (az az érték, aminél pont annyival kapnak többet, mint amennyien kevesebbet) alatta marad az átlagnyugdíjnak, és valahol 130–135 ezer forint körül lehet jelenleg.
Az Államkincstár felhívta a lap figyelmét arra, hogy a legalacsonyabb nyugdíjak kategóriájába tartozók 66 százaléka külföldről is kap ellátást. A portál ennek alapján számolta ki, hogy összesen 13,3 ezer olyan magyar nyugdíjas van, aki kizárólag itthonról kap ellátást, és havi 50 ezer forintból kénytelen megélni.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A klímaváltozás elpusztította a Pannonhalmi Bencés Főapátság egyik jelképét, a több mint százéves fenyőket, most pedig 200 ezer kötetnyi könyvet kell fertőtleníteni a könyvtárában elszaporodott kártevő miatt.
Még mindig nem örök, de a most várhatónál hosszabb és egészségesebb életet ígérnek a longevity módszerei.
A legnagyobb orosz aranybányászati cég is Konsztantyin Sztrukové volt.
Sokszor kipróbált eszközökkel, ígéretekkel és kedvezményekkel igyekszik visszacsábítani híveit a választások előtt az Orbán-kormány.
A miniszterelnök lánya szerint gyerekei magánéletét állítják célkeresztbe.
A fiú fiatalabb testvéreivel játszott, akik magára hagyták, ekkor történt a baj.
Úgy tudni, az Aeroflot Minszkből Moszkvába tartó járatát lőtték meg.