A fiatal magyar nők közel harmada volt munkanélküli tavaly

A fiatal férfiaknál ez az arány háromszor kisebb volt.

  • hvg.hu
A fiatal magyar nők közel harmada volt munkanélküli tavaly

Az Eurostat friss kutatása annak járt utána, hogy tavaly, a járvány első évében miként alakult a fiatal felnőttek foglalkoztatottsága. A felmérésben a 20 és a 34 év közöttiek helyzetét vizsgálták meg.

A Növekedés.hu szerint kivétel nélkül az összes uniós országban a férfiaknak magasabb volt a foglalkoztatottsága, a különbség pedig jelentős: a vizsgált korosztályban a férfiak 13,8 százalékáról lehetett elmondani, hogy nem vettek részt oktatásban vagy képzésben és nem is dolgoztak. A nőknél ez a mutató 21,5 százalékon állt.

Magyarország ennél is rosszabb eredményt tud felmutatni: idehaza a fiatal férfiak 10,1 százaléka esett ki a munka világából és az oktatásból is, a nőknél ez az arány viszont majdnem háromszoros volt,

összesen 29,2 százalék.

A felmérés alapján voltak államok, ahol a különbség a két nem között alig egy-két százalék körül mozgott. Ide tartozik Portugália, Luxemburg, Svédország és Litvánia is.

A legrosszabb eredményt Csehország tudja felmutatni, ott a két nem arányszáma 5,6 és 29,8 volt.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.