Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Idén tizedik alkalommal rendezik meg a PET Kupát Felső-Tiszán, és ahogy az elmúlt két évben, lesz a Tisza-tavon és a Bodrogon is többnapos hulladékgyűjtő verseny. Jelentkezni február végéig lehet, immár mobilappon is.
Idén is három különböző időpontban, három más-más helyszínen szervezik meg a PET Kupákat – derül ki a szervezők szerdai közleményéből, amelyben emlékeztetnek, 2022-ben immár tizedik éve, hogy vízre szállnak a pillepalackhajók, hogy utasaik a hulladékból épített eszközök segítségével gyűjtsék a vízben sodródó és a partokon fennakadt PET-palackokat és egyéb hulladékokat.
Jelentkezni február végéig lehet – ehhez már mobiltelefonos applikációt is fejlesztettek –, a szervezők idén is számítanak baráti társaságok, vállalatok, civil szervezetek és Tisza-menti települések csapataira.
A Tisza-tavi és a bodrogi versenyek 4–5 napig tartanak majd, a hagyományos Felső-tiszai program pedig 8 napos lesz. Előbbiekre új jelentkezőket várnak, utóbbira pedig "leginkább a tapasztalt, kitartó és igazán elszánt, visszatérő" csapatokat. A versenyek a következő időpontokban lesznek:
“Tavaly összesen 32 pethajóval, több mint 120 folyamkilométert tettünk meg, amelynek köszönhetően 20 tonna hulladékot gyűjtöttünk össze. Idén is hasonló célokat tűztünk ki magunk elé, de a legjobb születésnapi ajándék az lenne, ha sokkal kevesebb hulladékot találnánk az ártérben” – idézték a közleményben Doró Viktóriát, a PET Kupa versenyregisztrációért felelős munkatársát.
Ennek a reménynek a megvalósulására, bár történtek lépések, hogy rendezzék a helyzetet a szennyezés legfőbb forrásainál, például a Tisza és mellékfolyói szomszédos országokbeli felső folyása mentén, még hosszú évekig várhatunk:
Annyi hulladék van a Tiszán, ha azonnal meg is szűnne a szennyezés, még akkor is évekig tartana az eltüntetése
Az elmúlt két évben csak a Tisza-tónál 80 tonnányi hulladékot emeltek ki a folyóból a PET kupások. A műanyagszennyezés mértékét jól jelzi, hogy a Kiskörei vízlépcsőnél egy kisebb hulladékkezelő központot kell kiépíteni, aminek még akkor is évekig lesz dolga, ha azonnal megszűnne a PET-palackok tiszai utánpótlása.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Hiába uralta eddig a hétvégét a McLaren, a 40. Magyar Nagydíj időmérő edzésén a ferraris Charles Leclerc szerezte meg a pole pozíciót.
Elég magas füstoszlopot lehetett látni.