Új emberre bízta az állami vagyon kezelését Nagy Márton

Lakner Zsuzsát nevezték ki a pozícióra. A közlemény szerint új vezérigazgató „szerteágazó elméleti és gyakorlati tapasztalattal rendelkezik”.

  • MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu
Új emberre bízta az állami vagyon kezelését Nagy Márton

Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter 2022. június 1-jétől Lakner Zsuzsát nevezte ki a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. vezérigazgatójának – közölte az MNV.

Az új vezérigazgató szerteágazó elméleti és gyakorlati tapasztalattal rendelkezik a vagyongazdálkodás területén, a távozó Rózsa Zsolt vezérigazgató munkássága példátlan stabilitást és céltudatosságot jelentett a társaság életében – írják a közleményben.

A miniszter az MNV Zrt. új vezérigazgatójától többek között elvárja, hogy a társaság működése transzparens legyen, és aktívan járuljon hozzá az állami vagyon stratégiai szemléletű kezeléséhez, gyarapításához, az önálló és önellátó gazdaság megteremtéséhez – tájékoztatott az MNV.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.