Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az ipar visszaesése és a gáz lakossági árának további emelése szinte elkerülhetetlen Zsiday Viktor szerint, fájdalmas és még fájdalmasabb megoldások között lehet választani.
„Nem tudjuk, hogy ezek a tőzsdei árak fennmaradnak-e tartósan, de ha igen, akkor nagyjából kijelenthető, hogy mind a hazai, mind az európai gazdaság össze fog omlani.”
Ezzel a finoman szólva is pesszimista kezdéssel nyitotta Zsiday Viktor az európai energiaválságról szóló írását. De mit is jelent pontosan az összeomlás kifejezés itt? Például azt, hogy ha a mostani tőzsdei árak fennmaradnának a gázkereskedésben, akkor a magyar kormánynak évente 3000-4000 milliárd forintot kellene kigazdálkodnia valahogyan, és mivel erre képtelen, muszáj lesz a költség egy részét a lakosságra hárítani további energiaár-emelések formájában. Emiatt az emberek spórolni kezdenének minden mások, de a cégek is, ami a munkanélküliség növekedését jelentené. Hozzátette:
Európa számos országában hasonló folyamatok zajlanak, bár kétségtelen, hogy mi vagyunk talán a legsebezhetőbbek”
Megoldást így sem lehetetlen találni. Szerinte nem volna meglepő, ha lezárnák a gázkereskedést, és helyette valamilyen központi, EU-szintű elosztási mechanizmust vezetnének be előre megszabott árakon. Ez is rengeteg problémát okozna, például el kell dönteni, hogy ki mikor mennyit kap, drágulás így is lenne a lakossági árakban, és az ipar egy része is leállna, de legalább a bizonytalanság megszűnne – írta.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.