Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A helyi kormányerők pedig többedízben alulmaradtak a debreceni tüntetők ellen.
Váratlanul érte az Orbán-kormányt, hogy vannak még civilek, akik vitába mernek szállni a hatalommal, és nem engednek meg bármilyen ipartelepítést a környezetükben – írja a Magyarországra tervezett akkumulátorgyárak elleni tiltakozásokról az e heti HVG. A lap szerint nem sikerült kiölni az emberekből a civil kurázsit, sem a nyugati társadalmakra jellemző környezettudatosságot: az elmúlt hetekben a környezetükért aggódó emberek többek között összefogtak Fóton, Győrszentivánon, Debrecenben, Szombathelyen és Nyíregyházán.
A helyi kormányerők többedízben alulmaradtak a debreceni tüntetők ellen, akik meggyőzőbben érveltek amellett, hogy egyebek között a vízhiány és a környezetterhelés miatt is veszélyt jelent számukra a kínai CATL beruházása.
Akkugyár-kisokos: Minden, amit Debrecentől Gödig tudni érdemes, egy podcastban
A kérdés az, hogy vajon belefuthat-e a Fidesz egy akkora pofonba, mint 2017-ben a NOlimpia-kampányban, amikor az olimpiarendezéssel szemben akkora nyilvános ellenállás alakult ki, hogy a párt inkább meghátrált. Az akkumulátorgyár-építések ügye magában hordozza ennek lehetőségét.
A részleteket az e heti HVG-ben és a hvg360-on olvashatja.

A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?