Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A Lidl és a Penny azonban létszámnövekedést könyvelhet el.
Jelentős létszámcsökkenés látható a legnagyobb hazai foglalkoztatóknál, júliusról augusztusra 264 fővel csökkent a dolgozók száma a Tescónál, a Magyar Postánál 304 fővel dolgoznak kevesebben – olvasható a HR Portálon. A portál az Opten céginformációs szolgáltató Létszámtrendek összeállítását részletezi, ami a legnagyobb magyarországi foglalkoztatókat monitorozza.
A Magyar Posta egy hónap alatti 304 fős csökkenése is drasztikus, de tavaly augusztushoz viszonyítva közel 3 ezres csökkenés látható, 26 932 dolgozó helyett most 23 731 személyt foglalkoztatnak. A listán szereplő első tíz között szerepel a már említett Tesco-Global Áruházak Zrt. a 264 fős csökkenéssel. Az Aldinál 133-mal, az Auchannál 100-zal esett a szám, míg a Lidlnél 88, a Penny-nél 44 fős növekedést regisztrált a portál.
A Volánbusz Zrt. 41 főt vesztett az állományából, a MÁV-START Zrt. 58-at, az Audi Hungária Zrt. pedig 46 főt. Jelentős csökkenést láthatunk még a Morgan Stanley pénzügyi szolgáltatónál, itt 140 fővel dolgoznak kevesebben.
A teljes lista itt tekinthető meg.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?