MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Nem adtak számlát és 1622 liter igazolatlan eredetű alkohol is hevert náluk.
Egy Facebook-csoportban gyanús pálinkafőzdére figyelt fel a NAV, egy gyors ellenőrzés után ki is derült, hogy illegálisan kereskedtek Borsod-Abaúj-Zemplén megyében – számolt be róla a Boon.
A NAV-osok civil ruhában érkeztek a főzdébe, ahol először a bérfőzetésről és annak tudnivalóiról érdeklődtek. A bérfőzés lényege, hogy az arra jogosult helyek a gazdák által leszállított cefréből készíthetnek pálinkát, de azt vissza kell adniuk a tulajdonosnak, sajátot, kereskedelmi céllal nem főzhetnek.
A rövid beszélgetés után az ellenőrök előadták, hogy egy összejövetelre szeretnének jó minőségű házi pálinkát, azonban a bérfőzésből nem lesz meg időben a sajátjuk, ezért, ha van rá lehetőség, szeretnének vásárolni. Az eladó nyitott volt a megoldásra, így az ellenőrök végül öt liter szőlőpálinkát vásárolhattak.
Az illegális értékesítésen túl, a NAV munkatársai még számos szabálytalanságot feltártak. Nem kaptak nyugtát, illetve még 1622 liter igazolatlan eredetű alkoholtermék is előkerült, így a szeszfőzde üzemeltetőjének jövedéki törvénysértésért is felelnie kell.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Politikai üggyé vált az Európai Bíróság tavaszi döntése egy devizás lízingszerződésről. Még nem tudni, az adósok mekkora köre járhat ezzel jól.
A nemzetgazdasági miniszter jól van, de pihenésre van szüksége.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Mindketten úgy gondolják, a hitnek nem a külsőségekben kéne megjelennie.